NX CAM książka 2017-02-22T18:46:32+00:00

• NX CAM Virtual Machine – nowa książka już dostępna!

…”Dlaczego Virtual Machine ? – bowiem możliwość symulacji kodu NC 1:1 już na ekranie komputera, zanim pójdziemy/prześlemy kod na realną obrabiarkę – zwłaszcza wieloosiową – jest kluczowym zagadnieniem w wirtualizacji procesów produkcyjnych. W NX CAM to standardowa funkcjonalność, która zdecydowanie obniża ciśnienie programisty/technologa i winduje programowanie CNC na wyższy poziom! …”

Przed Państwem kolejna książka, tym razem opisująca moduł Manufacturing (Wytwarzania) w NX CAM, a raczej jego wycinek ograniczający się do podstaw frezowania (2.5- 5-osiowego) i toczenia (z obsługą CY). W poczekalni programowanie robotów, wycinarek drutowych, maszyn CMM…

Książka przeznaczona jest wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

• NX CAM Virtual Machine

NX CAM książka Virtual Machine

Informacje o książce:

Cena książki: 150 zł brutto + przesyłka

NX CAM płyta do książki

• Formularz zamówienia

Nazwa Firmy (wymagane)

NIP (wymagane)

Ulica, numer domu (wymagane)

Kod pocztowy (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

E-mail (wymagane)

Telefon (wymagane przy przesyłkach kurierskich)

Priorytet polecony PP: 13 zł (dla jednej sztuki)Kurier PP: 19 zł (dla jednej sztuki)

Ilość egzemplarzy:

Pytania do zamówienia:


captcha

Wprowadź kod z obrazka

„…Firma CAMdivision Sp. z o.o., pierwszy platynowy partner handlowy Siemens Industry Software w Polsce, jakiś czas temu zdecydowała się opublikować bezpłatne podręczniki do NX CAD/CAM, bez względu na niedowierzanie i telefony od obecnych/dawnych przyjaciół dających do zrozumienia, że lepiej wstrzymać się od tak daleko posuniętych działań „szkodzących” szeroko pojętemu rynkowi „kserokopiarek”…”

Taki zaczynał się poprzedni „wstępniak” do serii książek wydawanych przez CAMdivision – którego to wstępniaka nikt ponoć nie czyta… 🙂

Na tapecie jest już Industry 4.0 & Virtual Machine, ale „…zdobywanie doświadczeń w rzeczywistości jest często nieprzespanymi nocami, wielogodzinnymi rozważaniami nad rozwiązaniem określonych problemów technologicznych, bez względu na nazwę używanego oprogramowania. Wówczas upowszechnienie swojej wiedzy na temat rozwiązania problemu (nad którym autor spędził często wiele dni/tygodni na przysłowiowych „dwóch stronach”, istotnie może być dla niego problematyczne”… – tutaj po blisko 20 latach na rynku wdrożeń maszyn sterowanych numerycznie wg mnie niewiele się zmieniło.

Nadal najważniejszy jest człowiek i jego wiedza. Jak na razie maszyna czy robot wykonuje program opracowany przez człowieka – nie odwrotnie. W jakiej perspektywie jest jednak to „na razie” ?…

Przed Państwem już wkrótce kolejna książka tym razem opisująca moduł Manufacturing (Wytwarzania) w NX CAM, a raczej jego wycinek ograniczający się do podstaw frezowania  i toczenia – w poczekalni programowanie robotów, wycinarek drutowych, maszyn pomiarowych, …, obróbki przyrostowe.

Dlaczego Virtual Machine ? – bowiem możliwość symulacji kodu NC 1:1 na ekranie komputera, zanim pójdziemy/prześlemy kod na realną obrabiarkę – zwłaszcza wieloosiową – jest kluczowym zagadnieniem w wirtualizacji procesów produkcyjnych. W NX CAM to standardowa funkcjonalność, która zdecydowanie obniża ciśnienie programisty/technologa i winduje programowanie CNC na wyższy poziom!

Kończąc mam nadzieję iż, na przekór wszelkim zwierzakom gromadzącym zapasy na zimę w swoich dziuplach, norach… itp. będą Państwo mieć przed sobą wersję „papierową” lub elektroniczną legalnego wydania książki, która będzie skutecznym przewodnikiem po fascynującym świecie możliwości tego oprogramowania.

Pozdrawiam
Krzysztof Augustyn