NX CAM Wirtualna maszyna 2017-07-02T16:19:02+00:00

NX CAM Wirtualna maszyna

Symulacja na bazie kodu NC

Prawie każdy użytkownik systemu CAM ma do dyspozycji narzędzie, jakim jest „symulacja obrabiarki”. Nie w każdym systemie jest ona tak zaawansowana, jak w przypadku zintegrowanego rozwiązania NX CAM.

Większość systemów CAM symuluje bowiem pracę obrabiarki na podstawie tzw. danych pośrednich, nieprzetworzonych przez postprocesor; można powiedzieć, iż symulacja dokonywana jest na podstawie ścieżki narzędzia operacji obróbki widocznej na ekranie.

Tylko w NX CAM symulacja wykonywana jest na podstawie kodu NC!
– z możliwością uwzględnienia dynamiki ruchów maszyny!

Dokładna nazwa omawianego dzisiaj narzędzia to ISV – Integrated Simulation and Verification. I właśnie pierwszy człon tej nazwy jest tutaj najważniejszy: „integrated”. Z idealną sytuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy symulacja kodu NC na maszynie wirtualnej odbywa się w tym samym programie, w którym mieliśmy szereg narzędzi do analizy modelu, narzędzi wspomagających i automatyzujących dobór technologii. W tym samym, w którym przygotowaliśmy i zoptymalizowaliśmy ścieżki do obróbki i zweryfikowaliśmy ich poprawność pod kątem kolizji narzędzia.

Tak jest w przypadku NX CAM – pełny opis znajdą Państwo tutaj…

MORI-SEIKI-NMV5000

Jeżeli dodamy do tego pozostałe zastosowania systemu NX, jak konstrukcja wyrobu i oprzyrządowania, analizy MES itd. – to mamy już kompletne rozwiązanie dla przemysłu.

Symulację kodu NC w NX CAM, możemy wykorzystać również do symulacji kodu zewnętrznego, czyli na przykład… napisanego ręcznie lub wygenerowanego za pomocą innego oprogramowania.

NX CAM, jako jedyny system CAM na rynku, umożliwia symulację 3D kinematyki obrabiarki w oparciu o kod NC (postprocesor odwrotny) w jednym zintegrowanym interfejsie.

Wykonaliśmy kilkaset postprocesorów dla naszych Klientów oraz na zamówienie producentów obrabiarek.

dmg-mori

NXCAM-postprozessores-2

NX CAM Wirtualna maszyna

  • Kontakt

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą prosimy o kontakt:

Imię i Nazwisko*

Firma*

e-mail*

Telefon*

Wiadomość*