NX Mold Wizard 2017-07-29T09:51:23+00:00

NX Mold Wizard

Projektowanie form

NX (d.Unigraphics) to nowoczesny system CAD/CAM/CAE oferujący spójne zintegrowane aplikacje, które pozwalają na wspomaganie wszelkich prac związanych z rozwojem produktu począwszy od założeń stylistycznych, projektu poprzez cyfrową analizę i weryfikację oraz moduły wytwarzania.

NX ma również polską wersję interfejsu i posiada specjalizowane aplikacje m.in. do wzornictwa NX Realize Shape, mechatroniki, obliczeń MES, projektowania form wtryskowych/elektrod NX Mold Wizard, tłoczników NX Progressive oraz programowania obrabiarek CNC, CMM i robotów.

NX Mold Design i NX Mold Wizard to specjalne pakiety NX CAD do wspomagania konstrukcji form wtryskowych i elektrod.

Firma CAMdivison ma największe doświadczenie w Polsce we wdrożeniach pakietów NX CAD/CAM, specjalistycznych aplikacji do konstrukcji form wtryskowych/elektrod w NX Mold Wizard i wykrojników/tłoczników oraz tworzeniu postprocesorów z symulacją kinematyki maszyn na bazie kodu NC.

Wykonujemy usługi na terenie całej Europy – na potrzeby obsługi Klientów w Niemczech powołaliśmy dedykowaną spółkę CAMdivision GmbH.

NX Mold Wizard

NX Mold Design to kompleksowe rozwiązanie do projektowania form wtryskowych i umożliwia:

• zamodelowanie elementu w NX CAD lub import modelu
• przeprowadzenie analizy technologiczności wypraski
• przeprowadzenie symulacji wtrysku
• tworzenie parametrycznego modelu 3D formy
• przygotowanie dokumentacji złożeniowej i wykonawczej 2D
• przygotowanie modeli elektrod

Program zachowuje pełną asocjatywność na każdym etapie projektu.

Firma CAMdivision na potrzeby polskich Klientów opracowała bazę parametrycznych normaliów FCPK Bytów do NX Mold Wizard.

Formy wtryskowe i elektrody

NX-Mold-Wizard

Webinar NX MOLD Design i Rapid MOLD

Szkolenia i Warsztaty NX Mold Wizard

Organizujemy regularne szkolenia i bezpłatne jednodniowe warsztaty dotyczące projektowania form wtryskowych w środowisku NX Mold.

Po warsztatach można wypożyczyć licencję testową i pogłębić zdobytą wiedzę na przykładach już we własnej firmie.

Skrócony program warsztatów – etapy konstrukcji formy:
1. Analiza modelu 3D (technologiczność • analiza wtrysku)
2. Inicjalizacja projektu (skurcz • pozycja wypraski • przygotówka)
3. Utworzenie podziału (powierzchni zamykania)
4. Powielenie gniazd i dodanie korpusu
6. Układ chłodzenia i układ dolotowy
7. Dodanie normaliów i pozostałych elementów
8. Weryfikacja konstrukcji (kolizje statyczne • kinematyka formy)

Na stronie o szkoleniach znajdą Państwo więcej informacji…

NX  jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się narzędzi wspomagających projektowanie i wytwarzanie części. Zawiera całe pakiety modułów wspomagających projektowanie wyrobów oraz narzędzi. Do takich modułów można zaliczyć Mold Wizard (projektowanie form wtryskowych), Progressive Die Wizard (projektowanie tłoczników wielotaktowych), Electrode Design (projektowanie elektrod), Die Design (projektowanie narzędzi do głębokiego tłoczenia), itd.

NX Mold Wizard jest narzędziem automatyzującym projektowanie form. Pod pojęciem form należy rozumieć wszystkie rodzaje narzędzi, które powstają na zasadzie odformowania modelu na ogół zasilane ciekłym materiałem (wyjątek np. formy do gumy). Mogą to być formy wtryskowe, odlewnicze, do szkła…

NX Mold Wizard -1

Widok formy wtryskowej: a) połówka stała, b) połówka ruchoma, c) płyty wypychaczy, d) wypychacz, e) miejsce zasilania tworzywem, f) suwak.

  • Kontakt

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą prosimy o kontakt:

Imię i nazwisko*

Firma*

Adres email*

Telefon*

Wiadomość*

NX Progressive Design

Projektowanie tłoczników wielotaktowych jest bardzo złożonym procesem, zarówno pod względem skomplikowania produktu (tłocznik, wykrojnik), jak i w kwestii wytwarzania jego komponentów.

NX Progressive Die Design jest środowiskiem, które zawiera specjalistyczną wiedzę i automatyzację, dostarczając bogaty zestaw narzędzi umożliwiających pobranie geometrii części, jej rozwinięcie i ułożenie na taśmie, a następnie zaprojektowanie tłocznika (wykrojnika) i jego wykonanie w możliwie krótkim czasie. Element wejściowy może być zaprojektowany w NX CAD lub zaimportowany z zewnątrz.

Progressive Die Design działa w procesie odwróconym. Rozpoczyna od kształtu końcowego części, a następnie cofa się, rozwijając go aż do uzyskania płaskiego kształtu.

Więcej na stronie o konstrukcji tłoczników w NX Progressive Die…

Wykrojniki i tłoczniki wielotaktowe

NX CAD: NX-Progressive-Die