"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Dlaczego pliki pochodzące z nowszej wersji programu Solid Edge nie otwierają się w programie NX?

Jednym z najczęściej zgłaszanych przez użytkowników NX problemów dotyczących współpracy pomiędzy programami Solid Edge i NX jest kwestia otwierania projektów pochodzących z Solid Edge'a. Zgłaszany jest on zwłaszcza po aktualizacji programu Solid Edge do najnowszej wersji.


Powody problemów

Źródłem problemów jest biblioteka plmxmlAdapterSE70.dll znajdująca się w ścieżce instalacji NX (np. C:\Siemens\NX2212\NXBIN). Odpowiada ona za poprawne wczytywanie plików pochodzących z programu Solid Edge.


W momencie gdy zainstalowana wersja NX jest wydana wcześniej niż Solid Edge, biblioteka znajdująca się w folderze NXBIN będzie przestarzała.

Rozwiązanie problemu

Rozwiązaniem problemu będzie pobranie nowszej wersji biblioteki oraz zastąpienie starej w w/w folderze. Bibliotekę można pobrać z portalu pomocy Siemensa (https://support.sw.siemens.com/) i logując się na swoje konto firmowe. Bibliotekę można również uzyskać kontaktując się z naszym serwisem technicznym, poprzez nasz panel wsparcia - https://serwis.camdivision.pl/service-panel/pl/

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook