"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Instalacja serwera licencji

Jeśli w organizacji zainstalowane są już programy z portfolio Siemensa, takie jak Solid Edge, NX lub Teamcenter, konieczne jest skonfigurowanie serwera licencji. Serwer licencji jest istotnym elementem infrastruktury, który zarządza dostępem użytkowników do licencji.

W tym artykule i filmie skoncentrujemy się na procesie instalacji serwera licencji. Przedstawimy niezbędne kroki, które należy podjąć, aby pomyślnie zainstalować i skonfigurować serwer licencji, dostosować go do potrzeb organizacji i zapewnić płynne korzystanie z programów przez cały zespół.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę :

  • Przed instalacją serwera licencji warto mieć już odpowiednio przygotowany plik licencji
  • Serwer licencji może być zainstalowany na komputerach z systemami operacyjnymi takie jak Windows 10 Pro, Windows 11 Pro oraz Windows Server 2016 (oraz nowsze).
  • Podczas instalacji warto zmienić porty serwera licencji i demona dostawcy na wartości 28000 oraz 28005 – program domyślnie proponuje port 29000 i 29001, co sprawia, że większość konfiguracji stacji roboczych trzeba by było zmienić.
  • Po instalacji serwera licencji należy stworzyć reguły w zaporze na serwerze licencji umożliwiające komunikacje stacji roboczych z serwerem. Są to reguły wychodzące i przychodzące na port 28000 TCP oraz programy lmgrd.exe oraz saltd.exe (lub ugsmlmd.exe w starszych dystrybucjach serwera)

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook