"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Konfiguracja i sposób podpięcia pliku licencji

Plik licencji przed rozpoczęciem instalacji serwera licencji musi być odpowiednio wyedytowany. Podczas instalacji serwera licencji może on zostać automatycznie podpięty do serwera licencji. W niektórych sytuacjach jednak plik licencji należy przepiąć bezpośrednio w oprogramowaniu serwera – w lmtools'ie.

W tym poradniku przedstawiamy sposób konfiguracji pliku licencji oraz to, w jaki sposób go przepiąć.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę :

  • W każdym pliku licencji zawierającym linijkę zaczynającą się od SERVER należy wyedytować parametr YourHostname.
  • Podczas przepięcia pliku licencji do wersji NX 2212 należy wyedytować parametr YourHostname oraz ugslmd znajdujący się w linijce zaczynającej się od słowa Vendor. W tym przypadku zamiast ugslmd wpisujemy wartość saltd.
  • Wymienione pozycje są jedynymi parametrami, które można zmienić. Zmiana jakichkolwiek innych parametrów, zwłaszcza adresu MAC lub Composite widocznego licencji spowoduje błędne działanie serwera licencji.
  • Jeśli organizacja udostępnia licencje użytkowników poprzez VPN, do linijki Vendor należy dopisać ciąg PORT=28005. Sprawi to, że program nie będzie przyjmował numeru portu dla demona dostawcy z określonej puli – wartość ta będzie stała. Jest to podstawa do zapewnienia stałego dostępu do licencji w sieci VPN.

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook