"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Konfiguracja zapory Windows Defender

Siemens License Server to narzędzie używane przez użytkowników programów firmy Siemens do zarządzania licencjami oprogramowania Siemens, takiego jak m.in. NX, Solid Edge, Teamcenter. Serwer ten zarządza dostępem do licencji, kontroluje ich wykorzystanie i zapewnia odpowiednie zabezpieczenia. Jednakże, aby serwer działał poprawnie i był dostępny dla użytkowników w sieci, należy odpowiednio skonfigurować zaporę Windows Defender.

W tym artykule dowiemy się, jak skonfigurować zaporę Windows Defender, aby umożliwić prawidłowe działanie Siemens License Server. Omówimy kluczowe kroki, które muszą być podjęte, aby serwer licencji był widoczny w sieci, a jednocześnie zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

Na co zwrócić szczególną uwagę :

  • Reguły powinny być stworzone jako przychodzące i wychodzące. Należy umożliwić komunikację po porcie TCP 28000 oraz dla programów lmgrd.exe i saltd.exe (lub ugslmd.exe w starszych wersjach serwera licencji)
  • Jeśli funkcję firewalla w organizacji pełni oprogramowanie third party, konfiguracja będzie w nieznacznym stopniu się różnić. Zasada jednak jest taka sama i należy umożliwić komunikacje w taki sposób jak jest to opisane w filmie.
  • Jeśli użytkownicy korzystają z licencji z wykorzystaniem VPN, to warto również do reguł dodać port TCP 28005, który odpowiada za komunikacje z demonem dostawcy (saltd.exe i ugslmd.exe)

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook