"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image
Image

NX CAD for Automotive & Transportation

Producenci samochodów i ich poddostawcy w obliczu zmieniających się wymagań rynkowych szybko zmieniają technologie konstrukcji i wytwarzania pojazdów.

Autonomiczne pojazdy, napędy hybrydowe, systemy łączności stawiają nowe wyzwania przed biurami konstrukcyjnymi, dlatego oferujemy specjalne rozwiązania softwarowe, które są w stanie sprostać największym wyzwaniom.

Slide 1
 

icon offcanvas

SPECJALISTYCZNY SOFTWARE NX for AUTOMOTIVE

Opis

Oprogramowanie SIEMENS Digital Industries Software zapewnia pełna integrację technologiczną systemów mechanicznych, softwarowych i elektronicznych spotykanych w nowoczesnych pojazdach.


PLM Solutions for Automotive Suppliers

Systemy mechaniczne, elektryczne i softwarowe w które wyposażone są nowoczesne pojazdy często są opracowywane przez zewnętrznych dostawców co stawia wielkie wyzwania związane z ich wzajemną integracją. Końcowy sukces zależy od ścisłej współpracy między producentami samochodów i dostawcami. Nasze rozwiązania pomagają skutecznie planować, projektować, testować i produkować takie systemy przez integrację funkcji inżynierskich i dostępu w czasie rzeczywistym do informacji poprzez otwartą platformę PLM.

PLM Solutions for Automotive OEMs

Rosnąca złożoność produktu, przyspieszenie zmian technologicznych i zwiększona konkurencja wywierają presję na producentów OEM, którzy muszą szybko wprowadzać innowacje do nowej generacji pojazdów. Rozwiązania SIEMENS Digital Industries Software są zbudowane na otwartych standardach, co pozwala na bezproblemową integrację pomiędzy różnymi etapami rozwoju produktów.

Trucks, Buses & Specialty Vehicles

Zintegrowane środowisko projektowania, symulacji i produkcji pomaga inżynierom podejmować decyzje na wczesnym etapie opracowywania, zapewniając pełną kontrolę nad założeniami, wirtualnym projektem i fazą weryfikacji. Nasze rozwiązanie pozwala na znalezienie właściwej równowagi pomiędzy krytycznymi charakterystykami, takimi jak dynamika jazdy, hałas, wibracje, trwałość, akustyka, oszczędność i zarządzanie energią.

Motorcycles, Bicycles & Parts

Stylistyka, wydajność i marka to kluczowe czynniki rozwoju produktu dla producentów motocykli i ATV. Projektowanie i rozwijanie motocykli, pojazdów terenowych, skuterów śnieżnych i podobnych pojazdów wymaga wyważenia charakterystyk, takich jak jazda, dźwięk, komfort i bezpieczeństwo. Nasze rozwiązania zapewniają wszechstronne i elastyczne środowisko softwarowe, które pomaga zrealizować najbardziej złożone projekty.

Indywidualne rozwiązania
dla przemysłu Automotive & Transportation

Image

Funkcje

Software for Automotive & Transportation

Oferowane oprogramowanie zapewnia skuteczne planowanie, projektowanie, testowanie i produkowanie całych pojazdów i podzespołów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Projektowanie nadwozi i wnętrz

Stojące na najwyższym poziomie modelowanie bryłowo-powierzchniowe razem z zaawansowanymi analizami w pełni wspiera projektowanie nowoczesnych nadwozi i wnętrz zarówno tradycyjnych metalowych czy tworzyw sztucznych jak i kompozytów.

Części mechaniczne

To modelowanie pojedynczych cześci i zespołów, obróbka na maszynach CNC i robotach, weryfikacja procesu w jednym zintegrowanym środowisku NX CAD/CAE/CAM.

Oprzyrządowanie

Projektowanie form wtryskowych, odlewniczych, tłoczników, oprzyrządowania sprawdzającego i mocującego to tylko wycinek możliwości oferowanego oprogramowania.

Symulacje CAE

Środowisko CAE dostarcza nieograniczone możliwości przeprowadzenia symulacji wytrzymałościowych, kinematycznych, zmęczeniowych, akustycznych czy optymalizacji.

Szybkie prototypowanie

Additive Manufacturing to projektowanie, optymalizacja i budowanie komponentów z metali i tworzyw sztucznych z wykorzystaniem najnowszych metod wytwarzania przyrostowego.

Linie produkcyjne

Możliwość symulacji i wirtualizacji całych linii produkcyjnych wyposażonych w roboty mocujące, spawalnicze itp. w jednym zintegrowanym środowisku programistycznym.

Pakiety

Oprogramowanie można dostosować do własnych potrzeb spośród wielu dostępnych pakietów i dodatkowych ściśle zintegrowanych specjalistycznych modułów.

Pakiety licencji

Dedykowane pakiety licencji SIEMENS Digital Industries Software, które oferujemy dla przemysłu Automotive stanowią spójne i kompleksowe rozwiązanie CAx/PLM.

NX Automotive Suppliers

To specjalne pakiety NX CAD/CAE do projektowania dedykowane poddostawcom przemysłu motoryzacyjnego, którzy współpracują jednocześnie z różnymi producentami pojazdów.

Custom Products Solutions

DAIMLER (Mercedes), Jaguar LandRover, Ford, Opel, , Magna to producenci którym dedykowane są specjalne skonfigurowane pakiety oprogramowania NX CAD.

Tooling Design & Costing

NX Mold Design (formy wtryskowe i odlewnicze), NX Progressive Design (tłoczniki) to typowe pakiety służące do projektowania, a PCM Tool Costing do kosztorysowania oprzyrządowania.

NX & FIBERSIM

To zintegrowane środowisko do projektowanie i wytwarzanie produktów kompozytowych

NX CAM & TECNOMATIX

NX CAM to pakiety do programowania frezarek, tokarek, wycinarek EDM, robotów frezujących i maszyn CMM oraz drukarek 3D, a TECNOMATIX całych linii produkcyjnych.

SIMCENTER

SIMCENTER łączy ze sobą symulację systemów, CAE 1D/3D i fizyczne testy z wiedzą uzyskaną dzięki analizie danych. Posiada wielomodułową budowę i elastyczne zasady licencjonowania.

MASTERTRIM

Projektowanie tapicerki foteli samochodowych i elementów wewnętrznych wymaga stosowania specjalnych funkcjonalności, które dostarcza oprogramowanie MASTERTRIM.

TEAMCENTER

To kompleksowe rozwiązanie PLM służące do zarządzenia cyklem życia produktu, które posiada specjalizowane moduły do analizy, raportowania, harmonogramowania itd.

eBooks do NX

eBooki to elektroniczne książki NX CAD (w formacie PDF) skierowane do indywidualnych użytkowników systemu NX, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST), jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać technologię synchroniczną.

Co do szczegółów technicznych – to na podany w ankiecie email, otrzymają Państwo linki do pobrania poszczególnych plików książki NX CAD. Nie jesteśmy jednak organizacją non-profit, więc zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi użytkownikami naszych bezpłatnych publikacji. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

eBook

NX Synchronous Technology
Synchronous Technology 3D

 • eBook – 154 str. (PDF) – 40 MB
 • Pliki 3D do ćwiczeń – 34 MB
 • Filmy instruktażowe – 460 MB

Podgląd książki

eBook

NX CAM Podstawy
Frezowanie 3-osiowe

 • eBook – 140 str. (PDF) – 70 MB
 • Pliki 3D do ćwiczeń – 8 MB
 • Filmy instruktażowe – 530 MB

Podgląd książki

eBook

NX ST & Realize Shape
Realize Shape & ST

 • eBook – 202 str. (PDF) – 46 MB
 • Pliki 3D do ćwiczeń – 48 MB
 • Filmy instruktażowe – 649 MB

Podgląd książki

Drukowane książki NX CAD/CAM

Drukowane podręczniki są przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników oprogramowania NX. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

eBook

NX CAD Podstawy
Kolor 360 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

eBook

NX Formy wtryskowe
Kolor 400 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

eBook

NX Tłoczniki wielotaktowe
Kolor 400 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

eBook

NX CAM Podstawy
Kolor 524 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

Materiały do pobrania

Naszej działalności nie ograniczamy tylko to wdrożeń software. Wydajemy podręczniki w formie drukowanej oraz nowatorskie na polskim rynku bezpłatne eBooki. Dodatkowym źródłem informacji o oferowanym przez nas oprogramowaniu są materiały informacyjne w formie ulotek oraz zapis filmowy organizowanych przez nas webinarów. Znajdą tu Państwo szczegółowe opisy produktów i konfiguracji oraz jak również opisy najnowszych wersji oprogramowania.

Materiały

NX CAD CAM CAE
Pobierz materiał

eBook

NX do Automotive
Pobierz materiał

Image

Wypróbuj wersje testowe

NX CAD/CAM wersja testowa to bezpłatne testy oprogramowania NX, które obejmuje wybrane pakiety NX CAD, NX CAM i NX CAE lub specjalizowane aplikacje typu NX Mold/Progressive Design (projektowanie form i tłoczników).

W ramach pakietu NX CAD/CAM wersja testowa zapewniamy Państwu:

 • licencję testową na 7 – 30 dni, 
 • nośniki na DVD (lub do pobrania z ftp), 
 • wypożyczenie książki lub eBook, 
 • wstępne szkolenie np. online, 
 • pomoc i konsultacje w trakcie testów, 
 • postprocesor testowy (NX CAM)

Oferta skierowana jest dla firm.

Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy

Profesjonalne materiały od CAMdivision

Wersje testowe

eBook

Podstawy NX

eBook

eBooki & podręczniki

Materiały

Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz kontaktowy!

Dane personalne

Please enter your name!

Wpisz prawidłową nazwę firmy

Please enter a valid phone number!

Please enter a valid e-mail!

Invalid Input

Please accept!

Please mark!

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook