marine1.jpg
DIGITALIZATION
FOR THE MARINE INDUSTRY
 
Operatorzy i właściciele flot ciągle modernizują i udoskonalają swoje jednostki pływające. Czy stocznia jest w stanie zmaksymalizować swój udział w tym rynku? Nie, jeśli projektuje i buduje statki tak samo, jak to wyglądało pięć lat temu. Nasza perspektywa "Floty przyszłości" pokazuje, w jaki sposób można zwiększyć innowacyjność przemysłu stoczniowego przy użyciu oprogramowania do projektowania okrętów, aby zaprojektować, zoptymalizować i zbudować lepsze oraz bardziej nowoczesne statki i jachty.
MARINE SOLUTIONS
OKRĘTY, JACHTY, WIEŻE WIERTNICZE!
Opis

MARINE INDUSTRY

Nasze rozwiązania koncentruje się na wspieraniu kluczowych obszarów procesu, które integrują i optymalizują program budowy statków oraz zarządzania produktami, projektowania i inżynierii, konstrukcji statków, zarządzania łańcuchem dostaw oraz obsługą serwisową.

Zintegrowane projektowanie
Współczesne firmy zajmujące się produkcją statków muszą wykorzystać najnowsze technologie, aby przyspieszyć prace działów badawczo-rozwojowe nad nowymi typami jednostek pływających. Nasze rozwiązania do projektowania statków i jachtów umożliwiają inżynierom tworzenie modeli 3D w kontekście głównych modułów statku, przedziałów, wyposażenia przy pełnym wykorzystaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych.

Digitalizacja konstrukcji statku
Planowanie i wykonawstwo konstrukcji statków i platform wiertniczych to złożone projekty. Stocznie mogą zoptymalizować procesy produkcyjne oraz konstrukcje na początku nowych programów i unikać kosztów budowy drogich modeli fizycznych. Nasze rozwiązanie pozwala firmom produkcyjnym na cyfrowe planowanie i wykonywanie całego procesu budowy statku.

Zarządzanie łańcuchem dostaw
Aby efektywnie projektować, rozwijać, produkować i testować nowe koncepcje statków stocznie opierają się na globalnym łańcuchu dostaw partnerów i poddostawców. Zintegrowany i dobrze zarządzany łańcuch dostaw ma kluczowe znaczenie dla obsługi i wsparcia flot. Nasze rozwiązanie do zarządzania łańcuchem dostaw umożliwia trwały, zdyscyplinowany i systematyczny proces redukcji całkowitych kosztów zakupu materiałów, towarów i usług.

Zarządzanie produktem
Planowanie i doskonalenie programów ma zasadnicze znaczenie dla programowania rentowności i zdobycia kolejnych zamówień. Czołowi armatorzy muszą przyspieszyć dostawy statków, zwiększyć produktywność zespołu i wykorzystać sprawdzone najlepsze praktyki w celu zminimalizowania ryzyka. Nasze podejście do systemów planowania i realizacji programów łączy wymagania dotyczące kosztów, harmonogramu i wymogów technicznych

Funkcje

PLM SOFTWARE for MARINE SOLUTIONS

Rozwiązanie PLM dla rozwiązań dla przemysłu stoczniowego, wykorzystuje najnowsze technologie projektowania statków i inżynierii, zapewniając kompleksowe podejście do tego złożonego tematu.

Projektowanie struktury statku
Oprogramowanie NX zbudowane jest na nowoczesnej architekturze, która umożliwia projektowanie i wydajna pracę na dużej klasy produktach złożonych z milionów elementów.

Projektowanie kadłubów i wnętrz
Stojące na najwyższym poziomie modelowanie bryłowo-powierzchniowe razem z zaawansowanymi analizami w pełni wspiera projektowanie nowoczesnych kadłubów i wnętrz zarówno tradycyjnych metalowych czy tworzyw sztucznych jak i kompozytów.

Elementy kompozytowe
Specjalne moduły oprogramowania umożliwiają konstrukcję, weryfikację, obliczenia CAE i rozkrój warstw dla elementów zbudowanych z materiałów kompozytowych

Projekty instalacji
To kompletne rozwiązania do instalacji rurociągowych; ogrzewania, wentylacji i klimatyzacja (HVAC) oraz układów elektrycznych.

Przeprowadzanie analiz
Walidacja projektu, w tym liniowa i nieliniowa wytrzymałość, analizy multi-fizyczne, termiczne, hałas, drgania, dynamika płynów (CFD) i ergonomia to tylko niektóre możliwość pakietów CAE.

Szybkie prototypowanie
Additive Manufacturing to projektowanie, optymalizacja i budowanie komponentów z metali i tworzyw sztucznych z wykorzystaniem najnowszych metod wytwarzania przyrostowego.

Polska wersja
Cały pakiet rozwiązań NX CAx posiada polską wersję językową interfejsu, dokumentacji oraz specjalistycznych podręczników również w języku polskim, co ułatwia proces wdrożenia.

Licencje

Pakiety licencji

Nasze oprogramowanie do projektowania i projektowania statków oparte jest na NX i jest w pełni zintegrowane z platformą Teamcenter.

NX Ship Structure Basic Design
Licencja umożliwia opracowanie koncepcji struktury statku w NX, umożliwiając użytkownikowi szybkie modelowanie i modyfikowanie strukturalnego widoku statku. Ułatwia wczesną analizę etapu projektowania, generowanie rysunków i łatwe przejście do projektowania szczegółów. Definiowanie pokładów, przegród i kadłuba jako pojedynczych obiektów związanych z główną topologią, które są podzielone na podsystemy z niezależnym materiałami i wymiarami.

NX Ship Structure Detail
Ten pakiet zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do definiowania i modyfikowania elementów konstrukcji. Zawiera definicję szczegółów parametrycznych w celu szybkiego umieszczania i modyfikacji wsporników, otworów, wycięć profilu, klipów i kołnierzy, fazowania, naroży, kołnierzy itp.

NX Ship Drafting
To specjalne pakiet do tworzenia dokumentacja 2D ze specjalnymi poleceniami stosowanymi w przemyśle okrętowym (Area Centerline, Drafting Lines, Symbol, Weld Seam, Annotation, …, etc.)

NX Marine Craft Design
Licencja zawierająca kompletne rozwiązanie do pełnej konstrukcji statków w 3D ze specjalnymi narzędziami do obsługi dużych złożeń, wszelkiego rodzaju instalacji oraz dokumentacji 2D.

NX & FIBERSIM
Projektowanie i wytwarzanie produktów kompozytowych dla przemysłu okrętowego.

NX CAM for MARINE
NX CAM to specjalne pakietu do programowania obrabiarek CNC i ploterów frezujących.

LMS for Shipbuilding
Unikalna kombinacja oprogramowania do symulacji, mobilnych i laboratoryjnych systemów testowania.

Książki

eBooks do NX

eBooki to elektroniczne książki NX CAD (w formacie PDF) skierowane do indywidualnych użytkowników systemu NX, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST), jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous. Co do szczegółów technicznych – to na podany w ankiecie email, otrzymają Państwo linki do pobrania poszczególnych plików książki NX CAD. Nie jesteśmy jednak organizacją non-profit, więc zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi użytkownikami naszych bezpłatnych publikacji. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

NX Synchronousbook 3
Synchronous Technology 3D

eBook – 100 str. (PDF) – 8 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 8 MB
Filmy instruktażowe – 640 MB

Podręcznik oparty na NX 8.0/8.5

Podgląd książki
NX ST & Realizebook 2
Synchronous 3D i 2D

Realize Shape

eBook – 184 str. (PDF) – 32 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 20 MB
Filmy instruktażowe – 900 MB

Podgląd książki
NX CAD Podstawybook 1
Modelowanie bryłowe
Synchronous 3D i 2D
Realize Shape

eBook – 300 str. (PDF) – 58 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 30 MB
Filmy instruktażowe – 1 GB

Podgląd książki

 

Drukowane książki NX CAD/CAM

Drukowane podręczniki są przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników oprogramowania NX. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

NX CAD Podstawybook 1
Kolor 360 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
Formy wtryskowebook 3
Kolor 400 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
NX Tłocznikibook 4
Kolor 400 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
NX CAM & VMbook 2
Kolor 524 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
Pobierz

Materiały do pobrania

Naszej działalności nie ograniczamy tylko to wdrożeń software. Wydajemy podręczniki w formie drukowanej oraz nowatorskie na polskim rynku bezpłatne eBooki. Dodatkowym źródłem informacji o oferowanym przez nas oprogramowaniu są materiały informacyjne w formie ulotek oraz zapis filmowy organizowanych przez nas webinarów. Znajdą tu Państwo szczegółowe opisy produktów i konfiguracji oraz jak również opisy najnowszych wersji oprogramowania.

NX CAD CAM CAE
nx cad materialy1
Pobierz materiał
Digitalization
dla przemyslu morskiego1
Pobierz materiał
Ship Design & Engineering
dla przemyslu morskiego2
Pobierz materiał
Testy

Wersje testowe

NX CAD/CAM wersja testowa to bezpłatne testy oprogramowania NX, które obejmuje wybrane pakiety NX CAD, NX CAM i NX CAE lub specjalizowane aplikacje typu NX Mold/Progressive Design (projektowanie form i tłoczników).

Oferta jest skierowana do potencjalnych Klientów zainteresowanych tymi rozwiązaniami lub pragnących porównać możliwości NX ze stosowanymi aktualnie rozwiązaniami jaki i firm już posiadających oprogramowanie NX.

Aby w pełni wykorzystać pakiet NX CAD/CAM wersja testowa warto skorzystać z wstępnych szkoleń, warsztatów czy konsultacji online.

W ramach pakietu NX CAD/CAM wersja testowa zapewniamy Państwu:

- licencję testową na 7 – 30 dni, 
- nośniki na DVD (lub do pobrania z ftp), 
- wypożyczenie książki lub eBook, 
- wstępne szkolenie np. online, 
- pomoc i konsultacje w trakcie testów, 
- postprocesor testowy (NX CAM)

Oferta skierowana jest dla firm.
book wersja testowa

 

Dowiedz się więcej
Profesjonalne materiały od CAMdivision
 
Wersje testowe
book wersja testowa
Drukowane podręczniki
book podreczniki
Podręczniki online
book ebook
Jesteś zainteresowany?
Wypełnij formularz kontaktowy
 
Imię i nazwisko: (*)
Proszę wpisać swoje imię!

Adres email: (*)
Proszę podać prawidłowy adres e-mail

Telefon: (*)
Proszę podać poprawny numer telefonu!

Informacje:
Invalid Input

Invalid Input