"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image
Image

NX Tooling & Narzędziownie

Należymy do Bydgoskiego Klastra Przemysłowego branży narzędziowej i jesteśmy największym polskim dostawcą pakietów NX Mold, autorami bibliotek FCPK Bytów (PROPLASTICA) dla NX i pierwszych polskich książek NX Formy i NX Tłoczniki.
Zaprojektowanie i wytworzenie oprzyrządowania stanowi punkt wyjściowy do powstania wielu produktów. Presja na skrócenie cyklów opracowania i dostarczenia produktów na rynek, wprowadzanie zmian, obniżenie kosztów oraz globalna konkurencja mają ogromny wpływ na branżę narzędziową...

Slide 1
 

icon offcanvas

SPECJALISTYCZNY SOFTWARE NX MOLD & DIE DESIGN

MOLD & DIE

Oferujemy oprogramowanie które znacznie usprawnienia proces projektowania i wytwarzania form wtryskowych, tłoczników oraz oprzyrządowania z pełną symulacją wytrzymałości i kinematyki pracy.

NX Tooling
To bogaty zestaw zaawansowanych aplikacji automatyzujących proces tworzenia form wtryskowych i tłoczników. Aplikacje te pozwalają użytkownikowi zrealizować zadanie zaprojektowania części i oprzyrządowania w krótszym czasie niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych systemów CAD.

Mold & Die Wizard
Proces projektowania form wtryskowych, elektrod i tłoczników opiera się na fachowej wiedzy praktyków, którą zaimplementowano do poszczególnych funkcji programu. Aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces tworzenia narzędzia, zwiększając możliwości oraz efektywność działań konstruktora.

NX RAPID Mold & PROPLASTICA (FCPK Bytów)
NX Rapid Mold jest dodatkowym pakietem skonfigurowanych baz NX Mold Wizard i narzędzi wspomagających pracę w NX, który zawiera szereg ustawień startowych przyspieszających pracę wg standardów w danej firmie. Oprócz ustawień startowych zawiera w pełni zautomatyzowane części znormalizowane np. PROPLATICA.

Rapid Mold zawiera w pełni skonfigurowany korpus formy, w którego skład wchodzą elementy znormalizowane takie jak: płyty, słupy prowadzące, kołki prowadzące, tuleje, nóżki, pierścienie, cofacze, śruby, zderzak itp. Ponadto w korpusie występuje wariantowość pozwalająca na bardzo szybkie dodanie dodatkowych śrub, podpór, płyt izolacyjnych, zamków, listwy transportowej...

 

Efektywność działań
Aplikacje NX Tooling pozwalają na osiągnąć wyższy poziom efektywności działań biznesowych, co prowadzi do obniżenia poziomu kosztów, zwiększenia aktywności sprzedażowej i wzrostu marży. Jest to możliwe dzięki możliwości opracowania wydajnego, pozbawionego wad technologicznych narzędzia w krótszym czasie.

Współpraca z innymi systemami
System NX bazuje na Parasolid, które jest standardowym karmelem modelowania stosowanym w wielu różnych systemach CAD/CAM/CAE. Użytkownicy systemu NX mogą pracować w oparciu o natywne formaty różnych systemów CAD lub stosować translację przez formaty neutralne.

Kompleksowe rozwiązanie CAx/PLM
Dzięki wykorzystywaniu możliwości systemu konstruktorzy oprzyrządowania mogą współdzielić środowisko pracy z konstruktorami części i złożeń oraz programistami maszyn CNC. Znacznie przyspiesza to całościowy proces opracowywania nowego produktu i zwiększa jego efektywność. Wszelkie zmiany mogą być wprowadzone bardzo szybko przy jednoczesnej redukcji poziomu błędów.

Eliminuje się sytuacje związane z powielaniem informacji, gdyż każdy użytkownik ma dostęp do spójnych danych 3D. Konstruktor formy, operator maszyn NC i technolog mogą rozpocząć pracę jeszcze przed oficjalnym zakończeniem fazy projektowania

Indywidualne rozwiązania
dla przemysłu Mold & Die

Image

Oprogramowanie dla MOLD & DIE

System NX oferuje bardzo zaawansowane funkcjonalności, które pozwalają tworzyć bardzo duże złożenia. W związku z tym jest idealnym rozwiązaniem do projektowania wszelkiego rodzaju oprzyrządowania.

Łatwa i szybka aktualizacja danych
Pełna asocjatywność pomiędzy modelem produktu a oprzyrządowaniem potrzebnym do jego wytworzenia może zapewnić szybką i precyzyjną aktualizację danych. Kiedy projekt oprzyrządowania jest dynamicznie powiązany z modelem części czy całego produktu, model oprzyrządowania może zostać automatycznie zaktualizowany w momencie zmiany projektu produktu.

Systemowe podejście do modelowania
Możliwości systemu NX w zakresie tworzenia koncepcyjnych modeli standaryzują praktyki projektowania i umożliwiają błyskawiczne kreowanie różnych wariantów. Zmieniają proces tworzenia produktów bazujący na projektowaniu poszczególnych komponentów w systemowe podejście inżynierskie.

Symulacja
To proste w użyciu funkcje umożliwiające przeprowadzenie analiz kinematycznych może zostać użyte w celu wizualizowania oraz sprawdzenia ruchu mechanizmu. Ponadto system NX oferuje szeroki zakres narzędzi do przeprowadzania analiz naprężeń, które optymalizuje pracę całego złożenia.

Zróżnicowane konfiguracje
Wykorzystując oprogramowanie Teamcenter, projektanci narzędzi mogą definiować, przechowywać i ponownie wykorzystywać niezliczoną liczbę alternatywnych projektów oprzyrządowania.

Pakiety
Oprogramowanie można dostosować do struktury firmy i skonfigurować je wariantowo spośród wielu dostępnych pakietów i dedykowanych specjalistycznych modułów.

Pakiety licencji

Do przemysłu Mold & Die dedykowane są specjalne pakiety licencji CAx/PLM służące do projektowania, weryfikacji, wytwarzania i zarządzania całym cyklem produkcji.

NX Mold Wizard
To pakiet pływający narzędzi do konstrukcji form między innymi stanowiskami NX CAD.

NX EasyFill Analysis
Analiza wtrysku umożliwiająca zebranie informacji o zachowaniu się tworzywa przy tym procesie.

NX Electrode Design
Specjalizowane środowisko do automatyzacji konstrukcji elektrod do drążenia.

FCPK Bytów (PROPLASTICA)
To parametryczne biblioteki 3D FCPK Bytów (PROPLASTICA), opracowane przez CAMdivision.

NX Progressive Die Wizard
To pakiet pływający narzędzi do konstrukcji tłoczników między innymi stanowiskami NX CAD.

NX One-Step Formability Analysis
To niezależna licencja do analizy rozwinięć nieliniowych korzystająca z obliczeń CAE.

NX CAM for Tooling
NX CAM posiada specjalne pakietu do programowania obróbki oprzyrządowania, form i elektrod.

NX CAM VOLUMILL
To wysokowydajne obróbki zgrubne z pełnego materiału, które umożliwiają skrócenie czasu obróbki nawet o 80%. Kluczem jest stały kąta opasania, dużej głębokość skrawania i dynamiczne posuwy.

Rapid Mold
Rapid Mold to zestaw specjalnych ustawień startowych zoptymalizowanych pod firmy specjalizujące się w konstrukcji formy wtryskowych.

Tool Costing
To moduł do wyceny oprzyrządowania np. form wtryskowych i tłoczników na podstawie geometrii 3D.

TEAMCENTER for Tooling
Dedykowane rozwiązania PLM zapewniają pełny zestaw funkcji zarządzania wiedzą, zmianami, planowaniem, dokumentami w odniesieniu do przemysłu narzędziowego.

eBooks do NX

eBooki to elektroniczne książki NX CAD (w formacie PDF) skierowane do indywidualnych użytkowników systemu NX, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST), jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać technologię synchroniczną.

Co do szczegółów technicznych – to na podany w ankiecie email, otrzymają Państwo linki do pobrania poszczególnych plików książki NX CAD. Nie jesteśmy jednak organizacją non-profit, więc zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi użytkownikami naszych bezpłatnych publikacji. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

eBook

NX Synchronous Technology
Synchronous Technology 3D

 • eBook – 154 str. (PDF) – 40 MB
 • Pliki 3D do ćwiczeń – 34 MB
 • Filmy instruktażowe – 460 MB

Podgląd książki

eBook

NX CAM Podstawy
Frezowanie 3-osiowe

 • eBook – 140 str. (PDF) – 70 MB
 • Pliki 3D do ćwiczeń – 8 MB
 • Filmy instruktażowe – 530 MB

Podgląd książki

eBook

NX ST & Realize Shape
Realize Shape & ST

 • eBook – 202 str. (PDF) – 46 MB
 • Pliki 3D do ćwiczeń – 48 MB
 • Filmy instruktażowe – 649 MB

Podgląd książki

Drukowane książki NX CAD/CAM

Drukowane podręczniki są przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników oprogramowania NX. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

eBook

NX Formy wtryskowe
Kolor 400 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

eBook

NX Tłoczniki wielotaktowe
Kolor 400 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

eBook

NX CAD Podstawy
Kolor 360 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

eBook

NX CAM Podstawy
Kolor 524 str. + DVD

Podgląd książki

Zamów online

Materiały do pobrania

Naszej działalności nie ograniczamy tylko to wdrożeń software. Wydajemy podręczniki w formie drukowanej oraz nowatorskie na polskim rynku bezpłatne eBooki. Dodatkowym źródłem informacji o oferowanym przez nas oprogramowaniu są materiały informacyjne w formie ulotek oraz zapis filmowy organizowanych przez nas webinarów. Znajdą tu Państwo szczegółowe opisy produktów i konfiguracji oraz jak również opisy najnowszych wersji oprogramowania.

eBook

NX MOLD DESIGN
Pobierz materiał

eBook

NX Tooling Pl
Pobierz materiał

Image

Wypróbuj wersje testowe

NX CAD/CAM wersja testowa to bezpłatne testy oprogramowania NX, które obejmuje wybrane pakiety NX CAD, NX CAM i NX CAE lub specjalizowane aplikacje typu NX Mold/Progressive Design (projektowanie form i tłoczników).

W ramach pakietu NX CAD/CAM wersja testowa zapewniamy Państwu:

 • licencję testową na 7 – 30 dni, 
 • nośniki na DVD (lub do pobrania z ftp), 
 • wypożyczenie książki lub eBook, 
 • wstępne szkolenie np. online, 
 • pomoc i konsultacje w trakcie testów, 
 • postprocesor testowy (NX CAM)

Oferta skierowana jest dla firm.

Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy

Profesjonalne materiały od CAMdivision

Wersje testowe

eBook

Podstawy NX

eBook

eBooki & podręczniki

Materiały

Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz kontaktowy!

Dane personalne

Please enter your name!

Wpisz prawidłową nazwę firmy

Please enter a valid phone number!

Please enter a valid e-mail!

Invalid Input

Please accept!

Please mark!

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook