"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image
Image

Wirtualna maszyna
Pełna symulacja kinematyki NC

Niemal każdy użytkownik systemu CAM ma do dyspozycji narzędzie, jakim jest symulacja obrabiarki. Większość systemów CAM symuluje pracę maszyny na podstawie tzw. danych pośrednich (CLS) nieprzetworzonych przez postprocesor, czyli na podstawie ścieżki narzędzia widocznej na ekranie.

Tylko w NX CAM symulacja wykonywana jest na podstawie kodu NC! z pełną możliwością uwzględnienia współczynników dotyczących dynamiki ruchów maszyny w poszczególnych osiach liniowych i obrotowych!

 

icon offcanvas

Wirtualne maszyny, symulacja na bazie kodu NC

NX CAM Virtual Machine - dokładna nazwa omawianego modułu to NX CAM & ISV – Integrated Simulation and Verification. Właśnie pierwszy człon tej jest najważniejszy: „integrated”.

Z idealną sytuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy symulacja kodu NC na maszynie wirtualnej odbywa się w tym samym programie, w którym mieliśmy szereg narzędzi do analizy modelu, narzędzi wspomagających i automatyzujących dobór technologii. W tym samym, w którym przygotowaliśmy i zoptymalizowaliśmy ścieżki do obróbki i zweryfikowaliśmy ich poprawność pod kątem kolizji narzędzia. Tak jest w przypadku NX CAM . Jeżeli dodamy do tego pozostałe zastosowania systemu NX, jak konstrukcja wyrobu i oprzyrządowania, projektowanie kompozytów, druk 3D, analizy CAE itd. – to mamy już kompletne rozwiązanie dla Industry 4.0.

Symulację kodu NC w NX CAM, możemy wykorzystać również do symulacji kodu zewnętrznego, czyli na przykład napisanego ręcznie lub wygenerowanego za pomocą innego oprogramowania. NX CAM umożliwia symulację 3D kinematyki obrabiarki w oparciu o kod NC (postprocesor odwrotny) w jednym zintegrowanym interfejsie.

Wykonaliśmy kilka tysięcy postprocesorów dla naszych Klientów oraz na zamówienie producentów obrabiarek - więcej na https://nxcam-postprocessors.com/index.php/pl/portfolio

Wypróbuj wersje testowe

NX CAD/CAM wersja testowa to bezpłatne testy oprogramowania NX, które obejmuje wybrane pakiety NX CAD, NX CAM i NX CAE lub specjalizowane aplikacje typu NX Mold/Progressive Design (projektowanie form i tłoczników).

W ramach pakietu NX CAD/CAM wersja testowa zapewniamy Państwu:

  • licencję testową na 7 – 30 dni, 
  • nośniki na DVD (lub do pobrania z ftp), 
  • wypożyczenie książki lub eBook, 
  • wstępne szkolenie np. online, 
  • pomoc i konsultacje w trakcie testów, 
  • postprocesor testowy (NX CAM)

Oferta skierowana jest dla firm.

Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy

Profesjonalne materiały od CAMdivision

Wersje testowe

eBook

Podstawy NX

eBook

eBooki & podręczniki

Materiały

Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz kontaktowy!

Dane personalne

Please enter your name!

Wpisz prawidłową nazwę firmy

Please enter a valid phone number!

Please enter a valid e-mail!

Invalid Input

Please accept!

Please mark!

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook